Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
23 Lut2016

100 dni nieudolnych rządów PiS

Upartyjnienie państwa, niszczenie demokratycznych instytucji, chaos w edukacji, wykluczenie 3 mln dzieci z programu 500+ i zawłaszczenie mediów publicznych - tak wyglądało 100 dni PiS‬. To zupełnie co innego, niż obiecali Polakom w kampanii.

100 dni nieudolnych rządów PiS

Jutro mija 100 dni rządu Jarosława Kaczyńskiego – to nie przejęzyczenie, tylko rzeczywista ocena tego, co działo się podczas tych 100 dni – rozpoczął konferencję przewodniczący Grzegorz Schetyna. Sytuacja, z którą mamy do czynienia teraz będzie miała swój ciąg dalszy. Działania PiS nie są związane z obietnicami wyborczymi, o których opowiadali w kampanii wyborczej. Teraz PiS zajmuje się atakowaniem poprzednich rządów i rozliczaniem 8 lat. PiS nie jest w stanie realizować swoich obietnic, więc stosuje zastępcze tematy, by Polacy nie zauważyli chaosu, jaki wprowadzają w Polsce. - Dzisiaj zajmujemy się wszystkim, tylko nie obietnicami kampanijnymi PiS. Nie można w kampanii posługiwać się kłamstwem i oszukiwać Polaków” - mówił przewodniczący Schetyna.

Polska dzisiaj pogrążona jest w chaosie. Beata Szydło pokazywała teczkę pełną ustaw, która w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła. - Codziennie będziemy patrzeć PiS na ręce. Żadna decyzja nie pozostanie bez komentarza - powiedział Grzegorz Schetyna. - 100 dni rządu PiS ma swojego bohatera – jest nim Mariusz Błaszczak – minister spraw wewnętrznych i administracji. To właśnie minister Błaszczak jest symbolem nieudolności rządu Beaty Szydło. Dlatego Platforma Obywatelska złoży jutro wniosek o wotum nieufności dla Mariusza Błaszczaka, jako podsumowanie 100 nieudolnych dni rządu – zapowiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej na koniec konferencji.

więcej: platforma.org