Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
25 Lis2015

Brak solidarności to prosta droga do katastrofy

Gwarancją europejskiego bezpieczeństwa jest wspólne działanie w ramach Unii Europejskiej i solidarność, a nie zdejmowanie unijnych flag - mówił dzisiaj w Sejmie Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna

Platforma Obywatelska oczekuje w Sejmie informacji rządu Beaty Szydło nt. stanowiska Polski na niedzielny szczyt UE-Turcja - powiedział podczas briefingu w Sejmie przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna. Jak podkreślał, szczyt ten jest bardzo istotny ze względu na skomplikowaną sytuację międzynarodową oraz kwestię uchodźców.

Grzegorz Schetyna przestrzegał przy tym, że ostatnie działania PiS, m.in. usuwanie flag UE z przestrzeni publicznej, a także spekulacje dotyczące ewentualnego postawienia przed Trybunałem Stanu szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, to droga to katastrofy, nie tylko wizerunkowej, ale i politycznej naszego kraju.

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych nawiązał do ostatnich wydarzeń na świecie, w tym wtorkowego zestrzelenia przez Turcję rosyjskiego samolotu wojskowego. Jak ocenił, obecna sytuacja międzynarodowa jest trudna i skomplikowana tak dla Polski, jak i Europy. "Po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu, dzisiaj widzimy że ten incydent będzie miał konsekwencje międzynarodowe" - podkreślił poseł.

platforma.org