06 Sie2013

Bronisław Komorowski generuje dobre emocje

– Lech Kaczyński miał sprecyzowaną wizję polityki zagranicznej i konsekwentnie ją realizował. Prezydent Komorowski też ma jasną wizję swojej polityki, ale realizuje ją w porozumieniu z polityką rządu, z polityką ministra spraw zagranicznych. To ważn

– Lech Kaczyński miał sprecyzowaną wizję polityki zagranicznej i konsekwentnie ją realizował. Prezydent Komorowski też ma jasną wizję swojej polityki, ale realizuje ją w porozumieniu z polityką rządu, z polityką ministra spraw zagranicznych. To ważne, bo wtedy nie dochodzi do dwoistości w spojrzeniu – mówił w TVP Info Grzegorz Schetyna. 

Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych proszony o ocenę prezydentury Bronisława Komorowskiego w kontekście prowadzonej przez niego polityki zagranicznej, mówił: –To polityka prowadzona racjonalnie, ale to polityka skuteczna. To ważne, bo za poprzedniej prezydentury nie zawsze tak było, dużo było sporów i różnic – przypomniał Schetyna. – Można oczywiście dyskutować na temat nominacji ambasadorskich, można konkurować w prawyborach prezydenckich, ale ważna jest współpraca i zaufanie – dodał polityk odnosząc się do relacji prezydenta i szefa resortu spraw zagranicznych, Radosława Sikorskiego.

Gość TVP Info dodał, że „relacje z Gruzją nie są tak spektakularne, jak za czasów Lecha Kaczyńskiego”. – Ale proszę pamiętać, że w Gruzji zmieniła się władza. Polska pracuje nad tym, by droga Gruzji w kierunku Europy i w kierunku struktur NATO nie była zakłócona.

Grzegorz Schetyna mówił także o polityce wewnątrz państwa i ocenił ją, jako „racjonalną, budującą nową jakość w polskiej polityce”. – Prezydent Komorowski nie tylko jest arbitrem, ale ma inicjatywę szukania porozumienia w najważniejszych dla Polski sprawach. Jest człowiekiem, który generuje dobre emocje, ma bardzo duże zaufanie społeczne.

Źródło, foto: tvp.info