12 Lis2008

Chwała bohaterom Polski niepodległej!

Wyjątkowo dużo jeleniogórzan i gości uczciło dziś 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do stolicy Karkonoszy zjechali jedni z najważniejszych ludzi w państwie i województwie: wicepremier Grzegorz Schetyna i wojewoda dolnośląski Rafał Jurko

Wyjątkowo dużo jeleniogórzan i gości uczciło dziś 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Do stolicy Karkonoszy zjechali jedni z najważniejszych ludzi w państwie i województwie: wicepremier Grzegorz Schetyna i wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec - pisze portal jelonka.com.

Uroczystość rozpoczęli trębacze z orkiestry dętej Filharmonii Dolnośląskiej, którzy odegrali hejnał Jeleniej Góry przed zgromadzonymi mieszkańcami, pocztami sztandarowymi szkół, partii, organizacji, harcerzy i weteranów oraz Kompanią Honorową 23. Śląskiej Brygady Artylerii z Bolesławca. Prezenter Dariusz Maląg prosił o głos wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetynę.

Chwała wielu bezimiennym bohaterom tamtych dni, którym zawdzięczamy wolność. Cieszyliśmy się nią co prawda tylko 20 lat, ale oczekiwały na nią cztery pokolenia Polaków – mówił Grzegorz Schetyna.
fot.TEJO/JELONKA.COM

Przemawiał także Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry. Uroczystość uświetnił odczytaniem patriotycznych wierszy Jacek Paruszyński, aktor Teatru Jeleniogórskiego.
Trudów uroczystości nie wytrzymał jeden z weteranów. Starszy pan zasłabł i upuścił sztandar. Wyprowadzili go z placu Ratuszowego koledzy i harcerze.


cd. czytaj na stronie: www.jelonka.com

Zobacz zdjęcia w fotogalerii JELONKA.COM / TEJO...