07 Sty2008

Dawne czasy się skończyły

- Dawne czasy się skończyły - powiedział stanowczo wicepremier Schetyna podczas konferencji prasowej w Legnicy. - Wątpliwości co do zasadności wydawania publicznych pieniędzy muszą być wyjaśnione. Jeśli ktoś jest członkiem rządu, funkcjonariuszem publiczn

Pytania o Zarząd KGHM należy kierować do ministra skarbu albo rady nadzorczej spółki - powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Legnicy. - Trzeba dać szanse dobrym menadżerom, będziemy dążyć do odpolitycznienia spółek skarbu państwa.

- Do ministra Aleksandra Graba należy sposób dobrania kadr - mówił Schetyna. - Czy będą to konkursy? To jedna z interesujących form, ale o tym będzie decydował minister i rady nadzorcze.

- Najlepsi menadżerowie niechętnie stają do konkursów - dopowiadał senator Misiak. - Są łakomym kąskiem dla wielu dużych firm działających na rynku. Ale proszę zwrócić uwagę, że Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi jasne zasady doboru osób m.in. przez jawne konkursy do rad nadzorczych.


Pytany o nagłośnione ostatnio sprawy zakupów urzędników z warszawskiego ratusza i ministrów z PiS-u Grzegorz Schetyna podkreślił, że nie ma nic dziwnego w sprawdzaniu sposobu wydatkowania publicznych pieniędzy.

- Dawne czasy się skończyły - powiedział stanowczo wicepremier. - Wątpliwości co do zasadności wydawania publicznych pieniędzy muszą być wyjaśnione. Jeśli ktoś jest członkiem rządu, funkcjonariuszem publicznym, to musi sobie z tego zdawać sprawę.

Grzegorz Schetyna, pytany przez dziennikarzy o  kwestię popularności osoby  Kazimierza Marcinkiewicza, powiedział:
- Takie osoby jak Kazimierz Marcinkiewicz są potrzebne Polsce.

Konferencja była okazją do spotkania w nowym biurze parlamentarno - samorządowym Platformy w Legnicy, które mieści się przy ul. Mickiewicza 21.

Uczestniczyli w niej oprócz wicepremiera Schetyny: poseł Janusz Mikulicz, senatorowie: Jacek Swakoń i Tomasz Misiak, szef legnickiej Platformy Wiesław Pichla oraz wicemarszałek Dolnego Śląska Piotr Borys, który podsumował dotychczasowe działania na rzecz regionu m.in. pomoc dla legnickiego teatru i wznowienie połączeń kolejowych Lubina z Wrocławiem.Na podstawie: www.powiat-lubin.pl