Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
11 Gru2007

Dolnośląska Barbórka

Polska Miedź jest dla nas perłą w koronie, będziemy o tym pamiętać i robić wszystko aby tak było dalej, to mówię w imieniu swoim, nowego rządu i obu partii – powiedział wicepremier Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej w Starostwie Powiatow

W Dzień Świętej Barbary wszyscy mówią i myślą ciepło o górniczym stanie – mówił wicepremier. – Tu, na Dolnym Śląsku, jesteśmy bardzo związani z firmami, które budują przyszłość naszego regionu i kraju oraz mają wpływ na całą gospodarkę. Stąd moja obecność w kopalni Turów i w Lubinie. Chciałbym podkreślić, iż nowy rząd będzie starał się traktować bardziej po partnersku górników oraz wszystko co wiąże się z przemysłem wydobywczym, Polską Miedzią i jej przyszłością.
Grzegorz Schetyna nawiązał też do okresu kampanii wyborczej: - Byłem tu często w kampanii wyborczej oraz przed, pamiętam jak wówczas straszono i mówiono, że przyszłość ludzi, kombinatu i tego regionu jest niepewna. Chcemy współpracować i w sensowny sposób inwestować w przyszłość – w nowe projekty i nowe miejsca pracy. Musimy zadbać o to, aby zagwarantować je ludziom nie na miesiące, rok, ale na wiele lat.
- Chciałbym, aby moja wizyta miała charakter symboliczny – dodał wicepremier. – Dla nas, Dolnoślązaków, Polska Miedź jest dla nas perłą w koronie, będziemy o tym pamiętać i robić wszystko aby tak było dalej. Mówię to w imieniu swoim, rządu oraz obu partii (PO i PSL – przyp.).
Odpowiadając na pytanie starosty Małgorzaty Drygas-Majki, dotyczące planowanego rozszerzenia kompetencji samorządów, Grzegorz Schetyna powiedział, iż rozpoczęto przygotowania do dokończenia reformy samorządowej. – Trzeba zrobić wszystko, aby Polskę zdecentralizować, aby kompetencje z państwa, nie zawsze wydolnego, przekazać samorządom – bliżej ludzi