16 Lut2012

Fakty po Faktach

Grzegorz Schetyna w rozmowie z Kamilem Durczokiem: Najbliższe miesiące są bardzo ważne, bo musimy napisać plan na najbliższe cztery lata.

- Wydarzyły się rzeczy, których nikt się nie spodziewał. To zaczęło na nas spadać jak grom z jasnego nieba i zgoda - nie byliśmy przygotowani do reakcji - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były wicepremier i obecny wiceszef PO Grzegorz Schetyna, komentując notowania rządu i premiera. Przyznał, że był zdania, iż zimny prysznic się przyda, ale "nie aż tak lodowaty".

Schetyna zaznaczył, że wszyscy w PO czują, że "w tej kadencji jest inaczej". - Jest druga kadencja, jest inaczej niż było. Mamy trudny czas i wszyscy to czujemy. Wiemy, że najbliższe miesiące są bardzo ważne, bo musimy napisać plan na najbliższe cztery lata. Teraz w PO jest trudna sytuacja, bo jesteśmy parę miesięcy po wyborach i chyba nikt się nie spodziewał, że będziemy mieli tyle problemów - stwierdził szef komisji spraw zagranicznych.

Wspominał początek rządów PO w 2007 roku. - Cztery lata temu wszystko się zaczynało, byliśmy świeżo po wyborach i wszystko się zaczynało. Czuliśmy takie publiczne wsparcie. Te ostatnie tygodnie są dla nas wszystkich wielkim doświadczeniem i musimy z tego wyciągnąć wnioski. Nic już nie będzie takie, jak ostatnie cztery lata - powiedział Schetyna.

źródło i cała rozmowa: tvn24.pl