30 Cze2013

Fakty po Faktach

Grzegorz Schetyna: Nie ukrywam, że dużo konsultowałem i zastanawiałem się jak zrobić, żeby ta decyzja i rywalizacja w wyborach wewnętrznych nie osłabiła PO. Mówiłem o tym w swoim wystąpieniu i wydaje mi się, że delegaci przyjęli te moje argumenty.

Nie mam ambicji bycia szefem PO na pewno dziś, dlatego zrezygnowałem wczoraj z tego wyścigu - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna, uzasadniając swoją decyzję o niekandydowaniu w wyborach na szefa partii.

Schetyna ocenił, że podczas sobotniej konwencji "była dobra atmosfera": - I uważam, że wczorajszy dzień to był sukces PO.

Polityk uzasadnił też swoją decyzję o niekandydowaniu. - Ja nie kokietowałem. Mówiłem, że muszę mieć sporo czasu i dystans. Nie ukrywam, że dużo konsultowałem i zastanawiałem się jak zrobić, żeby ta decyzja i rywalizacja w wyborach wewnętrznych nie osłabiła PO. Mówiłem o tym w swoim wystąpieniu i wydaje mi się, że delegaci przyjęli te moje argumenty. Jesteśmy po przejściach, w trudnej sytuacji i z wielkimi wyzwaniami przed sobą - powiedział Schetyna. 

Jego zdaniem "reakcja delegatów na konwencji, która dobrze przyjęła decyzję pokazywała, że ludzie PO nie chcą konfliktu wewnętrznego". - Chcą współpracy i dobrej przyszłości dla PO i Polski - dodał.

źródło  i cała rozmowa: tvn24.pl