25 Wrz2013

Fakty po Faktach

Grzegorz Schetyna: uważam, że jeżeli decydować się na rekonstrukcję rządu w połowie kadencji, to ten ruch musi być konkretny.

- Uważam, że jeżeli decydować się na rekonstrukcję rządu w połowie kadencji, to ten ruch musi być konkretny - powiedział w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna. - To muszą być prawdziwe decyzje, a nie korekty - ocenił wiceprzewodniczący PO. Dodał, że ufa intuicji premiera, do którego należy ostateczna decyzja.

Grzegorz Schetyna przyznał w "Faktach po Faktach", że rekonstrukcja rządu jest naturalnym krokiem w połowie kadencji. - To powinno też nam, jako Platformie dać asumpt do tego, aby był nowy początek - tłumaczył wiceprzewodniczący PO. - Żebyśmy wszyscy uwierzyli, że wchodzimy w rok 2014 i 2015 odświeżeni i z wielkim wyzwaniem wygrania następnych wyborów, bo to jest dla nas najważniejsze teraz - ocenił Schetyna. 

Przyznał również, że rozważane są "różne warianty" rekonstrukcji, a ostateczna decyzja będzie należeć do Donalda Tuska i zależeć będzie od jego oceny pracy poszczególnych ministrów.

źródło i cała rozmowa: tvn24.pl