15 Paź2013

Fakty po Faktach

Grzegorz Schetyna w tvn24: Polska polityka jest bardzo personalna. Też rząd jest tak odbierany. Jeżeli premier z tak mocną pozycją będzie chciał zmieniać rząd, to w moim przekonaniu, żeby ludzie to zauważyli, muszą być poważne persony, poważne wskazania

- Ja nie ukrywam i mówię to wprost, wielokrotnie mówiłem to też premierowi, że jeśli rekonstrukcja, to taka, która pokaże nowe otwarcie ze strony Platformy Obywatelskiej. To jest potrzebne i rządowi, i PO jako partii. Czy z moim udziałem, czy nie - to jest naprawdę drugorzędne - mówił w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna. Jak tłumaczył, Platforma ma przed sobą trudne dwa lata. - Wyborów i konieczności odbudowania zaufania Polaków, bo to jest najważniejsze. Wierzę, że rekonstrukcja rządu będzie tego początkiem - mówił Schetyna.

Pytany o to, jak głęboka powinna być rekonstrukcja stwierdził, że "nie chce wchodzić w buty premiera".
- W Polsce polityka jest bardzo personalna. Też rząd jest tak odbierany. Jeżeli premier z tak mocną pozycją będzie chciał zmieniać rząd, to w moim przekonaniu, żeby ludzie to zauważyli, muszą być poważne persony, poważne wskazania i poważne ministerstwa zmieniane - mówił Schetyna. - Ale zostawmy to premierowi. On zapowiedział na listopad, na połowę kadencji ocenę ministrów i potem decyzje personalne - dodał Schetyna.