30 Kwi2014

Fakty po Faktach

Grzegorz Schetyna w tvn 24 o Pawle Piskorskim: osiągnął to, co chciał osiągnąć. Jest teraz wymieniany w kontekście największych nazwisk polskiej polityki. To jest projekt jego autopromocji.

Grzegorz Schetyna o Pawle Piskorskim: osiągnął to, co chciał osiągnąć. Jest teraz wymieniany w kontekście największych nazwisk polskiej polityki. To jest projekt jego autopromocji.

Nie było współpracy finansowej - tak Grzegorz Schetyna mówił o doniesieniach Pawła Piskorskiego, jakoby Kongres Liberalno-Demokratyczny otrzymywał wsparcie z Niemiec. - Nie wiem, jakie Piskorski - red. ma doświadczenie. Jesteśmy zakładnikami jednego artykułu i kilku wypowiedzi - wskazał gość "Faktów po Faktach", który w latach 90. był sekretarzem generalnym KLD.

- Jeżeli Paweł Piskorski ma wiedzę odnośnie jakiejś współpracy, jakichś finansów, to powinien o tym powiedzieć - ocenił Grzegorz Schetyna, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych. Wskazał również, że Piskorski pełnił funkcję Sekretarza generalnego KLD zanim on sam nim został.

- KLD był zbyt małą partią, żeby być partnerem dla wielkiej niemieckiej chadecji - zaznaczył. Dodał, że nigdy nie słyszał, by sytuacja, w której niemiecka CDU przekazywałaby środki Kongresowi Liberalno-Demokratycznemu, miała miejsce.

Źródło i cała rozmowa: tvn24.pl