27 Maj2014

Fakty po Faktach

Grzegorz Schetyna: istotą kampanii wyborczej jest pełna mobilizacja, a nie tylko podążanie za liderem. Dlatego trzeba angażować, mobilizować i budzić wszystkich tych, którzy prowadzą struktury lokalne partii. - Zawsze będę powtarzał: wszystkie ręce na pok

- Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego to było starcie liderów PO i PiS. Donald Tusk i Jarosław Kaczyński na zmianę wypełniali przestrzeń w mediach - mówił Grzegorz Schetyna w "Faktach po Faktach". Przekonywał jednak, że przy nadchodzących wyborach samorządowych "nie ma możliwości, żeby lider pisał scenariusz kampanii wyborczej".

Jak przyznał w "Faktach po Faktach", po piorunującej końcówce, Platformie udało się prześcignąć głównego rywala. - Ale tak wielką partię trzeba budzić do walki. Przez tygodnie, miesiące, a nie przez dni - powiedział. 

- Szarża ostatnich tygodni była decydująca - ocenił polityk. Podkreślił jednak, że istotą kampanii wyborczej jest pełna mobilizacja, a nie tylko podążanie za liderem. - On nadaje tempo i to jego głos jest najważniejszy, ale przy nadchodzących wyborach samorządowych nie ma możliwości, żeby lider pisał scenariusz kampanii wyborczej - stwierdził.

Dlatego, według Schetyny, trzeba "angażować, mobilizować i budzić" wszystkich tych, którzy prowadzą struktury lokalne partii. - Zawsze będę powtarzał: wszystkie ręce na pokład - dodał.

źródło: tvn24.pl