20 Cze2013

Gość Poranka TVP Info

Grzegorz Schetyna: Trzeba rozdzielić pieniądze na funkcjonowanie partii od pieniędzy eksperckich. Nie ma innej drogi. Pytanie, czy Platforma będzie w stanie zbudować w parlamencie większość wokół tego pomysłu.

Trzeba rozdzielić pieniądze na funkcjonowanie partii od pieniędzy eksperckich. Nie ma innej drogi. Pytanie, czy Platforma będzie w stanie zbudować w parlamencie większość wokół tego pomysłu - powiedział w TVP Info Grzegorz Schetyna. Jego zdaniem partie potrzebują pieniędzy, by „poprawiać jakość pracy, a nie wydawać na rzeczy, o których się pisało ostatnio”. – Kontrolować trzeba każdą złotówkę – mówił gość TVP Info.

Poseł przypomniał, że pomysł zniesienia finansowania partii politycznych z budżetu to „powrót do korzeni, do sytuacji, która była wcześniej”. – Platforma pięć lat nie przyjmowała dotacji, żyliśmy ze składek posłów. Schetyna dodał jednak, że taka sytuacja jest trudna, jeśli tylko jedna partia nie otrzymuje budżetowych dotacji. – Mieliśmy kłopot w warunkach rywalizacji z innymi partiami, które miały dotacje budżetowe. Polityk podkreślał, że zlikwidowanie finansowania partii politycznych z budżetu państwa to „kwestia debaty w parlamencie”. – Wiadomo, że opinia publiczna źle przyjmuje finansowanie z budżetu – dodał. 

źródło, foto: tvp.info