12 Kwi2017

Gospodarcze konsekwencje dobrej zmiany

W Biurze Krajowymodbyła się konferencja Grzegorza Schetyny, w jej trakcie przestawiono nowego głównego doradcę ekonomicznego Platformy dr hab. Andrzeja Rzońcę oraz raport „Gospodarcze konsekwencje dobrej zmiany”.

Gospodarcze konsekwencje dobrej zmiany

Dr hab. Andrzej Rzońca jest ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Był między innymi doradcą Prezesa Narodowego Banku Polskiego, odbył staż w Europejskim Banku Centralnym oraz był współpracownikiem Banku Światowego. Był również członkiem Rady Polityki Pieniężnej.
W trakcie konferencji Andrzej Rzońca zaprezentował swój raport dotyczący skutków polityki gospodarczej PiS. Wnioski są porażające dla obecnego rządu. PiS podejmuje złe decyzje gospodarcze. Po pierwsze pod rządami PiS rośnie zadłużenie, nie powinno się tak dziać w czasach dobrej koniunktury. Z zaprezentowanej analizy wynika również, że decyzje jak obniżenie wieku emerytalnego będą ogromny kosztem dzisiaj i w przyszłości, a utrzymanie tego rozwiązania będzie skutkowało wzrost składek i obciążeń w przyszłości.  Zachęcamy do zapoznania się z całym raportem, który można pobrać poniżej.

Andrzej Rzońca razem z innymi ekspertami Platformy Obywatelskiej, Izabelą Leszczyną, Januszem Cichoniem i Dariuszem Rosati będzie tworzył rozwiązania programowe PO na następne wybory oraz na bieżąco analizował działanie obecnego rządu.

Dołączenie dr hab. Andrzeja Rzońcy do zespołu Platformy Obywatelskiej to ogromne wzmocnienie naszej partii. Będziemy tworzyć nową, jakość w Polskiej polityce i dobrą ofertę dla Polaków na zbliżające się wybory samorządowe i ogólnopolskie.

POBIERZ RAPORT