19 Mar2011

Grzegorz Schetyna:

W Warszawie zebrała się Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej RP.

Przyszła kadencja parlamentarna musi być lepsza. Wierzę, że lepsza zewnętrznie, z mniejszą ilością złych rzeczy, ale lepsza w naszym wykonaniu. Szybsza, bardziej zdecydowana, jeszcze bardziej skuteczna, musimy w to wierzyć" - mówił pierwszy wiceszef Platformy Obywatelskiej , marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna podczas sobotniego posiedzenia Rady Krajowej PO w Warszawie.


Grzegorz Schetyna podkreślał, że najpierw jeszcze należy wygrać wybory: - Nie wystarczy ich tylko wygrać, ale trzeba wygrać tak, jak w 2007 roku - z poczuciem misji, w wielką sympatią Polaków. Wtedy, kiedy szliśmy do wyborów wiedzieliśmy, że Polska chce, abyśmy pokonali PiS. Dlatego nam się udało" - zauważył Schetyna.
Ten entuzjazm Polaków - mówił marszałek - trzeba odbudować. "Nie ma dużo czasu, to siedem miesięcy trudnej pracy dzień po dniu. Chciałbym, żebyśmy jesienią, kiedy przyjdzie dzień ciszy wyborczej, przypomnieli sobie te siedem miesięcy i powiedzieli: zrobiliśmy wszystko, żeby wygrać te wybory. I wtedy je wygramy" - powiedział wiceszef PO.