05 Gru2013

Grzegorz Schetyna na Euromajdanie w Kijowie

Szef komisji spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna, jej wiceszef Robert Tyszkiewicz i szef komisji mniejszości narodowych Miron Sycz spotkali się w Kijowie z ukraińskimi parlamentarzystami. Posłowie przekazali uchwałę polskiego Sejmu ws. sytuacji na Ukrai

W rozmowie z TVN24 szef sejmowej komisji spraw zagranicznych podkreślił, że polska delegacja chciała pokazać "i powiedzieć, i to zostało bardzo dobrze przyjęte przez naszych partnerów ukraińskich, że Polska jest dziś tutaj".

Dodał, że intencją polskiej delegacji było pokazanie, iż Polska "gorąco" wspiera "bardzo mocne przekonanie ukraińskie, że Ukraina chce być w Europie". - Obiecaliśmy, że będziemy robić wszystko, żeby to wsparcie dalej się utrzymywało - powiedział Schetyna.

Wcześniej Schetyna mówił, że najważniejsze w rozmowach z Ukraińcami jest to, żeby "podtrzymać przekonanie", iż Ukraina ma w Polsce przyjaciół. Na dodatek posłowie chcą zaznaczyć, że Polacy są "gwarancją otworzenia europejskiej drogi przed ukraińskim społeczeństwem."

źródło: tvn24.pl