04 Kwi2012

Grzegorz Schetyna o większości koalicyjnej

Janusz Palikot nie liczy się ze słowami. Tyle razy zapowiadał transfery polityczne w jedną i drugą stronę, że dziś patrzę na to z dystansem – powiedział w TVP Info wiceprzewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.

– Jestem przekonany, że informacje o posłach przechodzących z Platformy Obywatelskiej do Ruchu Palikota to „wrzutka”. Janusz Palikot nie liczy się ze słowami. Tyle razy zapowiadał transfery polityczne w jedną i drugą stronę, że dziś patrzę na to z dystansem – powiedział w TVP Info wiceprzewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.

– Palikot wrzuca medialnego szczura i sprawa zaczyna żyć. Nie wykluczam, że coś może się zdarzyć za kilka miesięcy, ale na razie nie ma tych ludzi. Nie chcę być zakładnikiem polityki medialnej Janusza Palikota – mówił Grzegorz Schetyna. Zapytany o przyszłość koalicji, mówił: – Platformę musi być stać na zwarcie szyków. Nie ma innego argumentu niż mobilizacja, jeśli chodzi o większość koalicyjną. Rzetelnie pilnujemy większości, choć głównie to glosowania jej pilnują. A my przegraliśmy jedno z kilkuset głosowań, które były od początku kadencji – podkreślił .

Schetyna stwierdził także, że jeśli chodzi o samo poparcie Janusza Palikota dla reform rządu – nie ma nic przeciwko. Budowania koalicji z Ruchem Palikota jednak sobie nie wyobraża. 

źródło i foto: tvp.info