23 Maj2010

Grzegorz Schetyna szefem PO na Dolnym Śląsku

22 maja, na IV Zjeździe Regionu Dolnośląskiego, Grzegorz Schetyna został wybrany na Przewodniczącego Regionu Dolnośląskiego PO RP.

22 maja, na IV Zjeździe Regionu Dolnośląskiego, Grzegorz Schetyna został wybrany na Przewodniczącego Regionu Dolnośląskiego PO RP.
W Zjeździe uczestniczyło blisko 500 delegatów, z których aż 437 oddało swój głos na kandydaturę Schetyny.
W swoim wystąpieniu nowy Przewodniczący zwrócił uwagę, że PO cały czas się rozwija i bogaci o nowych członków. Wspomniał, iż jego działanie będzie zwrócone w kierunku całego Dolnego Śląska, a nie tylko Wrocławia. W tym celu konieczne jest zdobycie wiarygodności w regionie.
Potwierdzeniem dominacji PO mają być wygrane wybory prezydenckie i samorządowe, tworzące klamrę sukcesu partii. Wśród priorytetów na najbliższy okres Schetyna wymienił walkę z powodzią, która będzie sprawdzianem dla sprawności naszego państwa oraz zwycięskie wybory prezydenckie dla Bronisława Komorowskiego. Są one szansą na przywrócenie normalności w polskiej polityce i odzyskanie zaufania i przyjaźni wyborców.
Najważniejszym egzaminem jest jednak sposób w jaki PO poradzi sobie jako partia będąca u władzy. Nowy szef struktur regionalnych powoływał się na wskrzeszenie ognia i impulsu jaki mieli w sobie działacze zakładający PO i tworzący podwaliny nowej jakości w polskiej polityce. Musimy poszukać jacy byliśmy wtedy jak zakładaliśmy Platformę, jak bardzo chcieliśmy zmienić Polskę, bo jeśli nie będzie tego powrotu do źródeł, to nie będzie Platformy takiej, o jakiej marzyliśmy – tymi słowami zakończył przemówienie szef dolnośląskiej PO. Po ogłoszeniu wyników Schetyna podziękował za powierzone mu zaufanie i dobry wynik oraz zachęcił do wzmożonej pracy wszystkich działaczy.