03 Kwi2012

Grzegorz Schetyna w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem

- Nie ma możliwości innej koalicji, każda jest kosmiczna - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były marszałek Sejmu i wicepremier Grzegorz Schetyna.

- Nie ma możliwości innej koalicji, każda jest kosmiczna - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 były marszałek Sejmu i wicepremier Grzegorz Schetyna, pytany czy w wyniku sporu ws. emerytur koalicja PO-PSL może się rozpaść. Zdaniem Schetyny gdyby jednak do tego doszło jedynymi rozwiązaniami będą "rząd mniejszościowy lub nowe wybory".

Wiceszef PO podkreślił, że rząd ma obecnie "niewielką większość, ale jednak jest". - Mamy 234 posłów. Przy dobrej współpracy z klubem PSL i przy dyscyplinie w głosowaniach to wystarczy - powiedział Schetyna. I zapewnił, że choć koalicja przegrała ostatnio jedno głosowanie, to "najważniejsze głosowania będziemy wygrywać". - I to paradoksalnie także z Ruchem Palikota, jak choćby kwestię reformy emerytalnej. Nic się złego nie dzieje. Większość jest i będziemy jej pilnować, bo koalicja PO i PSL nie ma alternatywy w tym Sejmie - ocenił Schetyna.

źródło i foto: tvn24.pl
Cała rozmowa: tvn24.pl