29 Mar2012

Grzegorz Schetyna w TOK FM

PiS karmi opinię publiczną fantastycznymi scenariuszami. Żeby zbić kapitał polityczny - powiedział Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna.

- Normalnie powinienem powiedzieć, że jestem zdumiony. Ale teraz to już tylko jestem zasmucony, że kolejną odsłonę naszej tragicznej historii wysyłamy do Brukseli - tak Grzegorz Schetyna skomentował PiS-owską konferencję w PE na temat katastrofy smoleńskiej. Według wiceszefa PO Prawo i Sprawiedliwość karmi "opinię publiczną fantastycznymi scenariuszami", żeby zbić kapitał polityczny.

Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna nie ma wątpliwości, że wysłuchanie publiczne zorganizowane w środę w Brukseli nie przyczyni się do tego, co najważniejsze - czyli wyjaśnienie wszystkich wątpliwości dotyczących katastrofy prezydenckiego tupolewa.

To ciągle polega na tym, żeby budzić opinię publiczną i karmić ją tragicznymi, fantastycznymi scenariuszami. Żeby budować na tym polityczny kapitał. To jest coś złego, czego nigdy nie będzie można zaakceptować - stwierdził. (...)

Czytaj więcej...

Źródło: TOK FM