18 Paź2010

Grzegorz Schetyna z wizytą w Legnicy

Dzisiaj w Legnicy Grzegorz Schetyna był uczestnikiem subregionalnej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej.

Dzisiaj w Legnicy Grzegorz Schetyna był uczestnikiem subregionalnej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej. W czasie spotkania zaprezentowano kandydaturę Janusza Mikulicza, który pod hasłem "Janusz Mikulicz: Lepszy wybór" będzie walczył o fotel prezydenta miasta.

- Zdecydowałem się kandydować, bo jestem doświadczonym samorządowcem, który potrafi nie tylko zarządzać publicznymi pieniędzmi, ale również wie jak je pozyskiwać – powiedział Janusz Mikulicz, kandydat PO na prezydenta Legnicy.

W czasie swojego wystąpienia Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę, że w kampanii wyborczej można, a wręcz nawet trzeba obiecywać. Pamiętajcie jednak, że wyborcy te obietnice bardzo dobrze i długo pamiętają, dlatego trzeba je realizować - dodał.

W czasie swojej wizyty marszałek Sejmu dokonał również otwarcia oddziału pulmunologi w Szpitalu Wojewódzkim w Legnicy.

Na konferencji prasowej, marszałek Sejmu pytany o prace na ustawą w sprawie in vitro powiedział, że skierował wszystkie projekty do prac w podkomisji i źle by się stało jeżeli ktokolwiek chciałby wpływać na proces legislacyjny oraz na debatę która odbędzie się w Sejmie. "Jestem przekonany, że wszystkim nam zależy na tym samym - napisać dobre i odpowiedzialne prawo".

Marszałek Schetyna po raz kolejny podkreślił, że obwodnica Wrocławia będzie bezpłatna. "AOW będzie bezpłatna. Mówiłem to wcześniej i mówię to dzisiaj. Nie ma to żadnego związku z życzeniami niektórych, którzy chcieliby, żeby było inaczej, szczególnie w kampanii wyborczej".

Odnosząc się do ostatniej wizyty Janusza Palikota we Wrocławiu, Grzegorz Schetyna zauważył, że "Palikot nie startuje w tych wyborach, nie jest z Wrocławia ani Dolnego Śląska i nie ma szans nam czegokolwiek odebrać".
mk,lca.pl
fot. N.Kuźniar, W.Obremski