03 Wrz2008

Inauguracja roku szkolnego w Lubomierzu

Wicepremier Grzegorz Schetyna wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Lubomierzu. - Szkoła to wielkie dobre wspomnienia, które pozostaną na zawsze - powiedział podczas spotkania na rynku.

Punktualnie o godz. 8.00 rano na lubomierskim rynku zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek. Zgromadzone na rynku dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny. Uroczystość miała wyjątkowy charakter. W tym szczególnym dniu uczniom towarzyszyli nie tylko najbliżsi , ale również zaproszeni goście, a wśród nich Wicepremier, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna.

Spotkanie z młodzieżą było dla Ministra Grzegorza Schetyny okazją do wspomnień własnych szkolnych lat. Minister zaznaczył, iż początek roku szkolnego to nowe wyzwania i nowe obowiązki. Ale szkoła to również wielkie dobre wspomnienia, które pozostaną na zawsze. To wspomnienia przyjaciół, pracy i poczucia sukcesu. I właśnie wielu sukcesów życzył Minister wszystkim rozpoczynającym naukę.W swoim wystąpieniu Wicepremier nawiązał do współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubomierzu z Łużyckim Oddziałem Straży Granicznej. Od kilku lat w szkole prowadzone są klasy o profilu straży granicznej. W tym roku po raz pierwszy uczniowie tej szkoły rozpoczną naukę w klasie o profilu policyjnym. Minister wyraził nadzieję, iż ten pionierski krok postawiony na Dolnym Śląsku, zaowocuje podobnymi klasami w szkołach na terenie całego kraju.Na podstawie: www.mswia.gov.pl