06 Cze2014

Jeden na jeden

Grzegorz Schetyna w tvn 24: jestem w czynnej polityce i posłem już kilkanaście lat. Objęcie jakieś placówki, szczególnie tak ważniej, jak w Moskwie, jest decyzją życia, wyborem pracy w dyplomacji, odejściem od bieżącej polityki i trzeba ją umieć podjąć. T

Nie jestem gotowy, aby podejmować decyzję o wyjeździe na placówkę dyplomatyczną. Nie ma więc tematu - powiedział w "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna z PO, odnosząc się do doniesień, jakoby miał zostać ambasadorem w Moskwie. Nie wykluczył natomiast kandydowania na prezydenta Wrocławia.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że inny kandydat przechodzi procedurę wybory na ambasadora w Moskwie. - Tej sprawy nie było i nie ma - zaznaczył. Dodał, że temat zafunkcjonował intensywnie tylko medialnie i nie było sytuacji, że odmówił premierowi.

- Tematu nie ma. Zanim się otworzył, zamykam go - powtórzył. Schetyna zaznaczył, że wyjazd na placówkę dyplomatyczną to kwestia wyboru. - Jestem w czynnej polityce i posłem już kilkanaście lat. Objęcie jakieś placówki, szczególnie tak ważniej, jak w Moskwie, jest decyzją życia, wyborem pracy w dyplomacji, odejściem od bieżącej polityki i trzeba ją umieć podjąć - podkreślił. - Uważam, że nie nie jestem gotowy, aby dziś o tym rozmawiać. Dlatego jestem ciągle tu, w Warszawie i zajmuję się bieżącą polityką krajową - dodał.

cała rozmowa: tvn24.pl