Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
26 Lis2015

Konferencja i spotkanie z działaczami Platformy w Bydgoszczy

Razem obronimy demokrację i nie damy PiS zdobyć władzy totalnej!

Konferencja i spotkanie z działaczami Platformy w Bydgoszczy

Uchwały przyjęte przez PiS ws. sędziów Trybunału Konstytucyjnego to zamach na władze sądownicze w Polsce. Dziś atakowana jest niezależność Trybunału, a jutro może to dotknąć każdego sądu w Polsce, także na poziomie lokalnym. Stosunek PiS do wymiaru sprawiedliwości demonstruje ułaskawienie Mariusza Kamińskiego.

Nie ma zgody na psucie demokracji i niszczenie niezależnych sądów. W ten sposób można zawłaszczyć każdą instytucje. Musimy organizować ponadpartyjny ruch na rzecz obrony demokracji, którego Platforma jako najwieksza partia opozycyjna powinna byc fundamentem.

Popieram działania Komitetu Obrony Demokracji, dzis rozmawiałem z jego twórcą Mateuszem Kijowskim. Jesteśmy gotowi do współpracy. PiS demonstruje, że chce zdobyć władzę totalną w Polsce. A od władzy totalnej jest tylko krok do władzy totalitarnej. Na to nie może być i nie będzie zgody.