Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
01 Gru2015

Konferencja prasowa i spotkanie z gorzowską PO

"Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o zaproszeniu szefów klubów na konsultacje ws Trybunału Konstytucyjnego jest słuszna, ale mocno spóźniona. Kryzys narastał a prezydent udawał, że go nie widzi. Tak nie powinna zachowywać sie głowa państwa.

Konferencja prasowa i spotkanie z gorzowską PO

"Prezydent Duda ma szansę udowodnić swoim postępowaniem, że nie jest prezydentem tylko jednej partii. Takim gestem może być zaprzysiężenie trzech sędziów Trybunału, co do wyboru których nie ma watpliwości. Kolejnym krokiem powinno być powstrzymanie się z wyborem nowych sędziów do czasu wydania orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny .PiS jest niekonsekwentny w swoich działaniach, bo jeśli zdecyduje sie wybrać nowych członków TK, to zrobi na podstawie uchwalonej w czerwcu ustawy, którą krytykuje. To dowód, że PiS nie ma czystych intencji, ale kieruje się wyłącznie własnym interesem politycznym. Wszystkie siły polityczne i społeczne, którym zależy na demokracji powinny solidarnie postawić temu tamę". 

Grzegorz Schetyna odniósł się rownież do zapowiedzi zwiększenia przez rząd deficytu budżetowego w przyszłym roku do poziomu 5-10 mld zł - " to nie ma nic wspólnego z odpowiedzialną polityką naszego Państwa. To wejście w scenariusz grecki. Nie będzie na to naszej zgody".