09 Paź2020

Konferencja prasowa we Wrocławiu

Mówiliśmy od początku - potrzebne są testy, dostępność do nich, potrzebne przygotowanie na jesień, potrzebna jest inwestycja w szczepionki przeciwko grypie, które skutecznie ograniczają wzrastającą liczbę zakażeń. Tego nie zrobiono - nie ma szczepionek na grypę. Dzisiaj codziennie mówimy i domagamy się tego, żeby te szczepionki się wreszcie pojawiły, żeby były powszechnie dostępne dla tych, którzy najbardziej ich potrzebują.

Bardzo twardo i wyraźnie mówimy - opozycja jest do dyspozycji rządzących. Chcemy pomagać, chcemy wspierać sensowne rozwiązania, sensowne propozycje, które pojawią się ze strony rządu, chociaż ich przecież nie ma.

Dzisiaj najważniejsze jest bezpieczeństwo zdrowotne Polek i Polaków. Zrobimy wszystko, by jak najszybciej zakończył się ten proces pandemii.

Ale po tym, jak skutecznie zwalczymy pandemię i jej skutki, niezbędne będzie powołanie sejmowej komisji śledczej, żeby wyjaśnić w jaki sposób zaniedbano podstawowe obowiązki polskiego rządu. Dlaczego państwo nie działało w trakcie pandemii? Dlaczego w tak fatalny, amatorski sposób prowadziło politykę tych ostatnich miesięcy? Zrobimy to i to traktujemy jako polityczne zobowiązanie. Ci, którzy popełnili błędy, ci, którzy popełnili błędy zaniechania, ci, którzy wprowadzali opinię publiczną w błąd - muszą odpowiedzieć za to karnie.