Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
30 Lis2015

Konferencja z lubuskimi działaczami PO

Dobra polityka zaczyna się od wspólnoty lokalnej. Odnowa PO musi polegać na wzmocnieniu jej obecności w regionach, powiatach i miastach - podkreślił w poniedziałek podczas spotkania w Zielonej Górze kandydat na szefa Platformy Grzegorz Schetyna.

Konferencja z lubuskimi działaczami PO

Wspominamy dzisiaj naszego przyjaciela, Tomasza Tomczykiewicza - rozpoczął swe wystąpienie w Zielonej Górze Grzegorz Schetyna. - Składamy wyrazy naszego współczucia rodzinie i wyrazy solidarności kolegom z regionu śląskiego Platformy Obywatelskiej. Żegnamy wybitnego polityka, przewodniczącego klubu parlamentarnego PO, ministra, ale przede wszystkim wielkiego patriotę Śląska.

Kandydat na szefa PO podkreślił, że postać Tomka Tomczykiewicza przypomina nam, iż każda dobra polityka zaczyna się od wspólnoty lokalnej. Że tylko z troski o małą ojczyznę rodzi się odpowiedzialność za sprawy ojczyzny wielkiej - Polski. - Taką Platformę Obywatelską chcę budować - mówił Grzegorz Schetyna. - Odnowa PO musi polegać na wzmocnieniu jej obecności w regionach, powiatach i miastach. Musimy uruchomić i wykorzystać nasz ogromny potencjał lokalny dla wygrania najbliższych wyborów samorządowych.

Grzegorz Schetyna zwrócił uwagę, że tylko Platforma jest realną alternatywą zdolną powstrzymać PiS, oczywiście we współpracy z innymi siłami politycznymi i obywatelskimi. - Musimy razem powstrzymać skok PiS na państwo i obronić Polska demokrację. Chce być gwarantem takiej polityki, takiej współpracy i przyszłego zwycięstwa - mówił.

Skomentował też debiut międzynarodowy premier Beaty Szydło. - Cieszę sie, ze przynajmniej na arenie międzynarodowej obecna władza kontynuuje politykę poprzedniego rządu. Ale zarazem to pokazuje jak złudne są obietnice i język kampanii wyborczej. Działania premier na arenie międzynarodowej traktuję jako przyznanie, że polityka rządu PO-PSL była najlepsza z możliwych - mówił Grzegorz Schetyna.