10 Sty2008

Kropka nad

- Nie widziałem aktywności prezydenta ani prezydenckich ekspertów podczas ubiegłorocznych protestów w służbie zdrowia, gdy w Warszawie wyrosło białe miasteczko - mówił w "Kropce nad i" Grzegorz Schetyna. Dziś gdy rząd kładzie konkretne projekty ustaw, aby

- Nie widziałem aktywności prezydenta ani prezydenckich ekspertów podczas ubiegłorocznych protestów w służbie zdrowia, gdy w Warszawie wyrosło białe miasteczko - mówił w "Kropce nad i" Grzegorz Schetyna. Dziś gdy rząd kładzie konkretne projekty ustaw, aby rozwiązać ten problem, to prezydent mówi o kryzysie.

Zobacz rozmowę...

- Skoro nie angażował się wówczas kiedy był naprawdę potrzebny, to wiem, że dziś chodzi o politykę. Ale cieszę się, że prezydent włącza się w rozwiązywanie trudnych problemów służby zdrowia - podsumował wicepremier.

Pytany przez Monikę Olejnik o sens złożenia przez prezydent Walz zawiadomienia do prokuratury w sprawie wydatków poprzedniego prezydenta Warszawy i jego urzędników, Grzegorz Schetyna odparł, iż władza musi być przeźroczysta. Na dodatek opinia publiczna winna wyrazić swoje zdanie na temat wydawania publicznych pieniędzy na alkohol.