12 Maj2010

Krótka i intensywna kampania

Kampania wyborcza będzie krótka i intensywna, ale jest sporo czasu, żeby przedstawić sylwetki kandydatów i pokazać o co chodzi w tej kampanii i w tych wyborach - powiedział dziennikarzom szef klubu PO Grzegorz Schetyna.

Kampania wyborcza będzie krótka i intensywna, ale jest sporo czasu, żeby przedstawić sylwetki kandydatów i pokazać o co chodzi w tej kampanii i w tych wyborach - powiedział dziennikarzom szef klubu PO Grzegorz Schetyna.

Jego zdaniem, kampania, którą prezentuje PiS to „kampania w cieniu trumien, w cieniu katastrofy smoleńskiej”. Dodał, że jest to kampania nieprawdziwa, bo PiS pokazuje swoją nieprawdziwą twarz. Powiedział, że Jarosław Kaczyński obecnie odnosi się do przyjaciół Rosjan, a przecież wcześniej podważał sens zaproszenia Władimira Putina na Westerplatte na rocznicę wybuchu II wojny światowej.„Ta kampania musi prezentować prawdziwą twarz polityków, prawdziwą twarz kandydatów, my będziemy to robić i będziemy pokazywać, co nieprawdziwego jest w Jarosławie Kaczyńskim” - powiedział.

W jego ocenie, kampania wyborcza ma być wstępem do pięcioletniej kadencji, ważne jest, żeby ta kadencja była lepsza niż ta ostatnia Lecha Kaczyńskiego, także w relacjach polsko-rosyjskich i Bronisław Komorowski gwarantuje, że tak będzie.

W tych wyborach chodzi o to „by wybrać takiego prezydenta, który będzie dobrze realizował swój mandat, który będzie dobrze współpracował z rządem, który pokaże że polska polityka może inaczej wyglądać niż przez ostatnie lata. Takim kandydatem jest Bronisław Komorowski i będziemy to starali się pokazać i opisać. Do tego potrzebny jest czas. Kampania tak naprawdę faktycznie zaczęła się kilka dni temu, kiedy zostali zarejestrowani kandydaci i do 20 czerwca zrobimy wszystko, żeby pokazać, że Bronisław Komorowski jest najlepszym kandydatem ma prezydenta Rzeczpospolitej” – powiedział Schetyna.

Przypomniał, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w kampanii Bronisława Komorowskego nie będzie billboardów. „Tak jak powiedzieliśmy, z biilboardów zrezygnowaliśmy i prosiliśmy inne komitety wyborcze, by zrobiły to samo” – powiedział.

Schetyna poinformował, że przedstawienie całościowego planu kampanii kandydata PO to kwestia kilku dni.