Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
11 Cze2008

LEGNICA: Jest kasa na remont drogi

Czterysta milionów złotych będzie kosztował generalny remont drogi krajowej nr 94 łączącej Wrocław z Krzywą. Na tej inwestycji skorzysta także Legnica - podał portal lca.pl. Informację o zabezpieczonych pieniądzach na tę inwestycję przekazał dziennikarzom

(LEGNICA) Czterysta milionów złotych będzie kosztował generalny remont drogi krajowej nr 94 łączącej Wrocław z Krzywą. Na tej inwestycji skorzysta także Legnica - podał portal lca.pl. Informację o zabezpieczonych pieniądzach na tę inwestycję przekazał dziennikarzom wicepremier Grzegorz Schetyna, który pojawił się w Legnicy.

- O remont tej drogi walczyliśmy dwa lata. Wreszcie się udało – powiedział z satysfakcją Schetyna.
Droga krajowa nr 94 to jeden z ważniejszych szlaków komunikacyjnych na Dolnym Śląsku. Prowadzi z Wrocławia, przez Prochowice, Legnicę, Chojnów do Krzywej. Remont zakończy się w 2010 roku.
Zdaniem wicepremiera inwestycja to nie tylko poprawi komunikację pomiędzy dwoma ważnymi ośrodkami miejskimi w regionie, ale także rozrusza gospodarczo tereny wokół Chojnowa i Krzywej.
- Realizację tej inwestycji zabiegaliśmy od dwóch lat. Wreszcie się udało zabezpieczyć – stwierdził Grzegorz Schetyna.

Remont drogi krajowej nr 94 jest istotny dla Legnicy z jeszcze jednego względu. Trasa ta przebiega ulicami Wrocławską, Kartuską, Piastowską i Chojnowską. Przy okazji tak wielkiej inwestycji jest szansa na poprawę stanu miejskich ulic.

Przebieg drogi krajowej przez Legnicę wywołał przed rokiem ostrą dyskusję. Prezydent Legnicy chciał, żeby ta trasa omijała miasto. Chodziło o skierowanie jej ulicą Sikorskiego przez osiedle Piekary i dalej w kierunku obwodnicy. Jednak pomysł ten spotkał się z ostrym protestem mieszkańców Piekar i upadł.

Pieniądze na tak wielka inwestycję pochodzą ze środków ministerstwa. Grzegorz Schetyna twierdzi, że skorzystanie z tych pieniędzy jest możliwe dzięki uporowi i konsekwencji lokalnych urzędników i samorządowców.
- Pieniądze na takie projekty leżą na ulicy. Trzeba tylko dobrze przygotować inwestycję – mówił wicepremier.
Za dwa lata droga krajowa zyska nie tylko nową nawierzchnię. Obok niej powstaną ścieżki rowerowe, a w miejscowościach przez które przebiega zostaną wyremontowane alb zbudowane chodniki.Na podstawie:
ag/www.lca.pl/ 2.06.08
Fot. Wojciech Obremski