31 Maj2012

Liczę na szybką reakcję Białego Domu

Grzegorz Schetyna w TVP Info: – To nie wina prezydenta Obamy, ale tych którzy przygotowują te wypowiedzi. Jednak komuś zabrakło wyobraźni, a takie słowa mają ogromny wpływ na relacje polsko-amerykańskie i polsko-żydowskie.

– To nie wina prezydenta Obamy, ale tych którzy przygotowują te wypowiedzi. Jednak komuś zabrakło wyobraźni, a takie słowa mają ogromny wpływ na relacje polsko-amerykańskie i polsko-żydowskie. Trzeba przeprosić, bo wszyscy Polacy poczuli się dotknięci i oburzeni słysząc te słowa – stwierdził w TVP Info Grzegorz Schetyna, szef sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, komentując słowa prezydenta Baracka Obamy, który podczas uroczystości uhonorowania Jana Karskiego Medalem Wolności, powiedział o „polskich obozach śmierci”.

Były Marszałek Sejmu nie kryje, że choć sprawa nie będzie miała żadnych reperkusji, to jednak pozostawi po sobie jakiś niesmak. – Uhonorowanie pamięci Jana Karskiego, to także hołd dla Polaków, którzy w czasie II Wojny Światowej pomagali Żydom. To bardzo ważny i symboliczny dzień i możemy żałować, że został zaznaczony tą fatalną wypowiedzią – mówił Schetyna.

więcej: tvp.info