04 Wrz2011

Mecz charytatywny politycy-gwiazdy TVN

Na warszawskiej Pepsi Arenie, w obecności ponad 30 tysięcy kibiców, Grzegorz Schetyna poprowadził drużynę Sejmu przeciwko drużynie gwiazd TVN.

Grzegorz Schetyna wziął udział w charytatywnym meczu politycy – gwiazdy TVN.

Na warszawskiej Pepsi Arenie, w obecności ponad 30 tysięcy kibiców, Grzegorz Schetyna poprowadził drużynę Sejmu przeciwko drużynie gwiazd TVN. Celem meczu, zorganizowanego z okazji 10 urodzin Fundacji TVN „Nie jesteś sam”, było zebranie funduszy na remont Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka. 

Wyrównane spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gwiazd TVN, a decydująca bramka padła na dwie minuty przed końcem meczu.
Nie obyło się również bez pytań o wpływ politycznych sympatii na przebieg gry. 

Grzegorz Schetyna pytany przez dziennikarza jak to jest mieć świadomość, że będzie trzeba podać piłkę Adamowi Hofmanowi, odpowiedział: - Staraliśmy się oddzielić politykę i partyjność od drużyny Sejmu. I to się udało. Nie było żadnych konfliktów podczas przygotowań i podczas meczu. To ważne, aby pokazać, że potrafimy rozmawiać i grać razem. Potwierdzeniem tych słów jest wypowiedź Adam Hofman: Kilka razy podałem piłkę Grzegorzowi Schetynie. I muszę przyznać, że marszałek Schetyna też podał. Byli tacy na boisku, którzy patrzyli pod swoje nogi i nie podawali nikomu, ale akurat Schetyna do tych nie należy.

fot.tvn