04 Sie2008

Nadanie Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach

Ten dzień na trwałe wpisze się w historię powiatu. Na polkowickim rynku odbyły się uroczystości nadania sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach - podał serwis internetowy powiatu polkowickiego.

Dzień 20 lipca 2008 r. na trwałe wpisze się w historię powiatu. Na polkowickim rynku odbyły się uroczystości nadania sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

To doniosłe wydarzenie zainaugurowała polowa msza święta odprawiona przez Jego Eminencje księdza Kardynała Henryka Gulbinowicza w intencji policjantów. Poświęcony przez biskupa sztandar na ręce polkowickiej policji złożyli Premier Grzegorz Schetyna oraz Starosta Polkowicki Marek Tramś.

Uroczystość uświetniła Kompania Honorowa Policji oraz Orkiestra Policji Dolnośląskiej i Kompania Honorowa Wojska z VI Ośrodka Przechowywania Sprzętu w Głogowie. Obecne były również poczty policyjne z Wałbrzycha, Góry, Kamiennej Góry, Kłodzka, Świdnicy, Ząbkowic Śląskich i Zgorzelca i poczet flagowy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy, który podniósł flagę państwową na maszt.

Przeglądu pododdziałów polkowickiej policji dokonał nadinsp. Andrzej Matejuk Komendant Główny Policji. W drzewiec nadanego sztandaru zostały wbite gwoździe honorowe, które symbolizują zarówno Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru jak i wszystkich przełożonych jednostki.Na podstawie:  powiatpolkowicki.pl