09 Sie2010

Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu

W czwartek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w związku z powodzią na Dolnym Śląsku. Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zaapelował do polityków o mobilizację.

W czwartek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w związku z powodzią na Dolnym Śląsku. Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zaapelował do polityków o mobilizację. Posłowie mają przegłosować specjalną ustawę, dzięki której będzie możliwa pomoc poszkodowanym na terenach powodziowych.

– Uważamy, że w takich sytuacjach trzeba być blisko ludzi, ich problemów; spróbować spojrzeć z bliska na te sprawy, one są trudne i bolesne, trzeba być przy ludziach, którzy są dotknięci takim kataklizmem – zaznaczył Grzegorz Schetyna

Sejm rozpatrzy dwie inicjatywy. Pierwsza, będzie dotyczyła przyjęcia poprawek Senatu do ustawy o wspieraniu przedsiębiorców dotkniętych skutkami powodzi.
Druga, to nowelizacja specustawy powodziowej i uzupełnienie jej o zapisy dotyczące działań w sytuacji zaistniałej po powodzi sierpniowych

Nadzwyczajne posiedzenie Sejmu jest konieczne, bo - jak twierdzą eksperci - ustawy przeciwpowodziowe powstały z myślą o poszkodowanych w powodziach, jakie nawiedziły Polskę w maju i czerwcu. Nie obejmują osób, które ucierpiały w wyniku sierpniowej powodzi na Dolnym Śląsku. 

 – Razem z prezydentem Komorowskim odwiedzimy Bogatynię, Zgorzelec, te miejsca, które były dotknięte tym ostatnim kataklizmem. Tam chcemy rozmawiać z samorządowcami, ale też zorientować się, jak wygląda koordynacja pomocy, co jest potrzebne też w kwestii legislacyjnej, następnych inicjatyw – powiedział marszałek Sejmu.

źródło: tvn24.pl
fot.: Ł.Kamiński