14 Cze2012

Nagrody dla najzdolniejszej młodzieży

Grzegorz Schetyna wręczył nagrody podczas Gali Finałowej konkursu Droga na Harvard, która odbyła się w siedzibie Polskiej Rady Biznesu.

Grzegorz Schetyna wręczył nagrody podczas Gali Finałowej konkursu Droga na Harvard, która odbyła się w siedzibie Polskiej Rady Biznesu.

Droga na Harvard to konkurs adresowany do uczniów gimnazjów i szkół średnich, studentów uczelni państwowych i prywatnych oraz absolwentów, którzy chcieliby studiować na uczelniach amerykańskich. Nagrodą główną jest wyjazd 4 laureatów na dziesięciodniowy pobyt w USA z wizytą na Uniwersytecie Harvarda. Na przełomie września i października polecą oni na tydzień do Bostonu, gdzie będą mieli okazję spotkać się z profesorami i studentami Uniwersytetu Harvarda, uczestniczyć w wykładach oraz zwiedzić uniwersyteckie laboratoria.

Cała dwudziestka laureatów zostanie dodatkowo objęta programem mentorskim, który zapewni im dostęp do wiedzy i doświadczenia 270 polskich absolwentów Uniwersytetu Harvarda w procesie rekrutacji na najlepsze uczelnie świata.

Konkurs organizowany jest pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tegorocznej Gali Finałowej wzięli udział m.in. szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski, ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein, prezes PZU Andrzej Klesyk oraz prezes PLL LOT Marcin Piróg.

fot. droganaharvard.pl