05 Sty2015

Piłka Boston Celtics na aukcję WOŚP

Minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna przekazał na tegoroczną aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy piłkę do koszykówki z autografami zawodników drużyny NBA Boston Celtics, otrzymaną miesiąc temu od sekretarza stanu USA Johna Kerry’ ego.

Piłka Boston Celtics na aukcję WOŚP

Do przekazania na ręce inicjatora i szefa WOŚP Jerzego Owsiaka doszło dziś w siedzibie MSZ. – Podobnie jak pochodzący z Bostonu John Kerry jestem zagorzałym fanem Boston Celtics – podkreślił min. Schetyna. - Gdy tylko dostałem tę piłkę, moja córka wpadła na pomysł, że powinna się ona znaleźć na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uważam, że piłka przekazana WOŚP zrobi więcej dobrego niż leżąc w MSZ, czy u mnie na półce.
 
Do piłki dołączono zdjęcie John’ a Kerry’ ego wręczającego piłkę Boston Celtics Grzegorzowi Schetynie. Na zdjęciu znajduje się autograf szefa polskiej dyplomacji.
 
W trakcie rozmowy po przekazaniu Jerzy Owsiak potwierdził, że sportowe pamiątki cieszą się wielkim powodzeniem na aukcjach WOŚP, a piłka Boston  Celtics z tak szczególną historią może być prawdziwym rarytasem tegorocznej aukcji.
 
Minister Schetyna przypomniał, że w zbiórkę organizowaną dorocznie przez WOŚP włączają się także polskie placówki dyplomatyczne na całym świecie. Dochód z tegorocznej zbiórki zostanie przeznaczony na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach onkologicznych i pediatrycznych oraz dla wsparcia leczenia seniorów. 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy planowany jest 11 stycznia.

Aukcja dostępna jest TUTAJ

FOT. MSZ/M.ZAWISZA / msz.gov.pl