Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
11 Gru2007

Polska już nie wetuje

- Wszystko się zmieniło w Polsce. Rząd się zmienił, Polska się zmieniła i decyzja się zmieniła - wyjaśniał Grzegorz Schetyna powody zmiany postanowienia poprzedniego rządu w sprawie Europejskiego Dnia przeciwko Karze Śmierci.

Jak podała Gazeta Wyborcza z 6.12. premier Donald Tusk zadecydował o wycofaniu weta w sprawie ustanowienia Europejskiego Dnia przeciwko Karze Śmierci. Dzięki temu ministrowie państw unijnych przyjmą w piątek blokowaną dotychczas przez Polskę inicjatywę w tej sprawie.
Portugalskie przewodnictwo w UE nieoczekiwanie podało w czwartek wieczorem, że ministrowie sprawiedliwości państw UE, którzy spotkają się w piątek w Brukseli, przyjmą blokowaną dotychczas przez Polskę inicjatywę w sprawie ustanowienia Europejskiego Dnia przeciwko Karze Śmierci.
Nagła zmiana rozkładu piątkowego posiedzenia ministrów i dopisanie tego punktu do porządku obrad stało się możliwe, ponieważ polski rząd zgodził się na ustanowienie takiego dnia - podawały pragnące zachować anonimowość źródła unijne.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi - powiedziały portugalskie źródła.