23 Kwi2010

Pożegnanie Krysty Bochenek i Grzegorza Dolniaka

"Bez niego ten parlament będzie inny. Był człowiekiem wymagającym - wymagał głównie od siebie - ciężką pracę, zaangażowanie. Potrafił rozmawiać z ludźmi i mieć z nimi kontakt, mówił do ich serc i umysłów, przekonywał. Tego nam będzie brakować" - tak Grze

Wczoraj na Śląsku odbyły się uroczystości pogrzebowe Krystyny Bochenek i Grzegorza Dolniaka. Najpierw pożegnaliśmy senator PO, wicemarszałka Senatu Krystynę Bochenek. Po południu pożegnaliśmy w Będzinie, w parafii Św. Trójcy, wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO Grzegorza Dolniaka. 

Mszą świętą pogrzebową rozpoczęły się w katowickiej Archikatedrze Chrystusa Króla uroczystości pożegnania wicemarszałek Senatu Krystyny Bochenek, która zginęła w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Mszy przewodniczył metropolita katowicki, abp Damian Zimoń. Zmarłą żegnały tysiące ludzi. 

Wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Grzegorz Dolniak spoczął w czwartek na cmentarzu w Będzinie - mieście, z którym od urodzenia był związany. Uczestnicy ceremonii wspominali go jako człowieka pracowitego, prawego i uczciwego. Uroczystość zgromadziła tłumy ludzi w kościele i wokół niego.

Więcej: platforma.org