Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
30 Sty2016

Przejmuję przewodnictwo z konkretnym planem działań

Dziękuję za Wasze poparcie, za każdy głos. Powierzyliście mi przywództwo w Platformie Obywatelskiej RP – to zaszczyt i wielka odpowiedzialność. Nie zawiodę Waszego zaufania.

Przejmuję przewodnictwo z konkretnym planem działań

15 lat temu w Gdańsku, w hali Olivii, niósł nas entuzjazm i wiara w to, że możemy zmieniać Polskę na lepsze. Przyszliśmy do Platformy z różnych środowisk, mieliśmy różne poglądy i polityczne doświadczenia, ale połączyło nas jedno – wiara w to, że razem zbudujemy nowoczesny, zakotwiczony w Europie kraj, gwarantujący dobrą jakość życia wszystkim obywatelom. Wraz z milionami naszych Rodaków dokonaliśmy tego. Prawdziwie zmieniliśmy Polskę.
 
Dziś musimy przypomnieć sobie ten entuzjazm. Znaleźliśmy się w parlamentarnej opozycji, a władzę przejęło ugrupowanie populistyczne, nieodpowiedzialne i antyeuropejskie. Naszym podstawowym zadaniem jest zatrzymanie ich destrukcyjnego pochodu. Za bardzo kochamy Polskę, żeby godzić się na jej niszczenie i ośmieszanie.
 
By osiągnąć cel, musimy odzyskać zaufanie milionów Polek i Polaków. Nowa Platforma, którą razem z Wami chcę zacząć budować, musi do ludzi wrócić i na nowo zwyciężać.
 
Przejmuję przewodnictwo w Platformie Obywatelskiej z konkretnym planem działań.
 
W ciągu kilku miesięcy musimy wykorzystać potencjał społeczeństwa obywatelskiego i w każdym powiecie stworzyć Komitety Obywatelskie – lokalne centra społecznej aktywności. Do współpracy zaprosimy lokalne środowiska samorządowe, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców, młodzież i zwykłych mieszkańców. W święto Konstytucji 3 maja pokażemy ich siłę, organizując w Warszawie wielki Kongres Polski Obywatelskiej.
 
Zmienimy wewnętrzną organizację, tak by lepiej odpowiadała naszym potrzebom. We współpracy z kołami i strukturami powiatowymi stworzymy 87 Okręgów Samorządowych PO. Ich zadaniem będzie koordynacja wszystkich działań Platformy w terenie.
 
W połowie 2016 roku napiszemy nowy program Platformy i odświeżymy jej wizerunek. Platforma pozostanie partią wielu nurtów, nadal będzie łączyć liberałów i osoby o bardziej konserwatywnych poglądach. Połączy nas jedna wizja Polski, którą razem nakreślimy. Przeprowadzimy największą debatę programową w historii Polski. Częścią nowego programu będzie „Pakiet dla Młodych” – kompleksowa propozycja zmian, które poprawią warunki nauki, pracy i życia młodych Polaków.
 
Powołamy Gabinet Cieni, który bezlitośnie zrecenzuje działania rządu PiS. Zaprosimy do niego ekspertów, samorządowców i przedstawicieli trzeciego sektora, organizacji pozarządowych. Wykorzystamy naszą stronę vetoobywatelskie.pl.
 
Poradzimy sobie z tymi wszystkimi zadaniami, bo Platforma Obywatelska to Wy. Razem mamy potrzebne doświadczenie, wiedzę i odwagę działania.
 
Już za dwa i pół roku wybory samorządowe. To będzie dla nas pierwszy sprawdzian, test odzyskanej siły. Nie mamy dużo czasu, dlatego apeluję i proszę o pełne zaangażowanie i ciężką pracę. Wszystkie ręce na pokład.
 
Tego oczekują od nas wyborcy. W tych trudnych dla Polski czasach Platforma Obywatelska jest i będzie potrzebna. Razem wygramy dla Polski.