13 Lis2009

Rząd jest skuteczny

Szef klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przyznaje, że szybkie uchwalenie ustawy hazardowej ma pokazać, że rząd jest skuteczny - podaje Polska The Times. Grzegorz Schetyna liczy, że nowe rozwiązania zostaną przyjęte jeszcze w listopadzie. Posłow

Szef klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej przyznaje, że szybkie uchwalenie ustawy hazardowej ma pokazać, że rząd jest skuteczny - podaje Polska The Times. Grzegorz Schetyna liczy, że nowe rozwiązania zostaną przyjęte jeszcze w listopadzie. Posłowie zajmą się ustawą we wtorek.

Gość Sygnałów Dnia w Polskim Radiu jest przekonany, że parlamentarzystom uda się osiągnąć porozumienie w sprawie przepisów ustawy. Grzegorz Schetyna zaprzeczył, jakoby podczas spotkania z szefami klubów parlamentarnych premier twierdził, że osoby, które zgłaszają zastrzeżenia do rządowej propozycji, to przeciwnicy walki z hazardem.

Takie zarzuty stawiali pod adresem szefa rządu politycy SLD. Według Schetyny, zastrzeżenia przedstawicieli Lewicy wobec projektu nowego prawa wynikają z braku wiedzy polityków na temat ustawy.

Projekt ustawy zakłada między innymi podniesienie podatków dla branży hazardowej, jej częściową delegalizację, blokuje też wprowadzenie wideoloterii na polski rynek.

Ustawa ograniczająca hazard w internecie będzie przyjmowana nieco później ze względu na bardziej skomplikowaną materię i konieczność zapisania szczegółów technicznych. W sprawie rządowego projektu ustawy o grach i zakładach wzajemnych posłowie PiS spotkają się dziś w Sejmie z szefem doradców premiera Michałem Bonim.


Więcej: polskatimes.pl...

Rozmowa z Grzegorzem Schetyną w Sygnałach Dnia...