23 Sty2008

Rząd pozbędzie się 90 ośrodków

- Tam gdzie będzie dobry samorząd i dobry pomysł, ośrodki będą przekazywane lokalnym władzom, tam gdzie takich pomysłów nie będzie, ośrodki będą sprzedawane - powiedział wiceminister Grzegorz Schetyna podczas przekazania Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu

17 stycznia wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna przekazał Starostwu Powiatowemu w Kołobrzegu rządowy ośrodek wypoczynkowy "Gryf".

- Przekazanie to sprawa może niewielka, ale symboliczna, bo potwierdza wolę rządu Donalda Tuska otwarcia na samorządy - powiedział Schetyna.
- Rząd jest po to, by ułatwić ludziom życie, żeby sprawy lokalne były rozwiązywane przez lokalne władze. Wierzę, że ta symboliczna darowizna jest znakiem na cztery lata. Cieszę się, że mogłem to zrobić w Kołobrzegu, który jest dobrze zarządzany i pięknie się rozwija - powiedział wicepremier. 
Minister Schetyna dodał, że rząd zamierza się pozbyć wszystkich 90 należących do niego ośrodków wypoczynkowych. 
- Tam gdzie będzie dobry samorząd i dobry pomysł, ośrodki będą przekazywane lokalnym władzom, tam gdzie takich pomysłów nie będzie, ośrodki będą sprzedawane - zapowiedział wicepremier. „
Gryf" znajduje się w uzdrowiskowej dzielnicy Kołobrzegu 100 metrów od morza. W ośrodku jest 200 hotelowych miejsc o trzygwiazdkowym standardzie. Starostwo przejęło obiekt od rządu razem z 40-osobową załogą. 
W czasie wizyty w Kołobrzegu wicepremier Schetyna odwiedził również komendę policji, której przekazał nowoczesny radiowozów dla wydziału ruchu drogowego. 


                           


Na podstawie: www.mswia.gov.pl, powiat.kolobrzeg.pl