Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
30 Kwi2010

Schetyna: kampania bez billboardów

Platforma Obywatelska zamierza zrezygnować z billboardów i apeluje o to do innych partii politycznych. Z takim apelem wystąpił w środę szef klubu PO Grzegorz Schetyna. "Ważne jest, żeby polska polityka pokazała inną twarz, to będzie sprawdzian dla polit

Platforma Obywatelska zamierza zrezygnować z billboardów i apeluje o to do innych partii politycznych. Z takim apelem wystąpił w środę szef klubu PO Grzegorz Schetyna.
"Ważne jest, żeby polska polityka pokazała inną twarz, to będzie sprawdzian dla polityków" – podkreślił Schetyna na konferencji prasowej.

"Chcemy poprowadzić kampanię w sposób inny, niż dotychczas, bo sytuacja jest inna. Chcemy zrezygnować z billboardów, żeby nie epatować kampanią, będziemy też prosić inne partie, żeby zrezygnowały z zewnętrznych sygnałów, że ta kampania biegnie" - powiedział Schetyna.

Jak podkreślił, billboardy są najbardziej klasycznym kampanijnym wyróżnikiem, dlatego Platforma będzie chciała z nich rezygnować "żeby pokazać na zewnątrz, że jest jednak zmiana".

Szef klubu PO poinformował jednocześnie, że Platforma nie zrezygnuje z reklam w telewizji i w internecie.

Schetyna powiedział, że skład sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego, kandydata PO na prezydenta, będzie znany w przyszłym tygodniu. "Na razie zbieramy podpisy (pod kandydaturą Komorowskiego) i ustalamy zasady współpracy między klubem PO i partią" - zaznaczył. Jak dodał, Sławomir Nowak będzie stał na czele sztabu wyborczego, ale - jak zastrzegł - wszyscy politycy Platformy zaangażują się w kampanię.

Według Schetyny, ewentualne debaty przedwyborcze odbędą się dopiero przed drugą turą wyborów. "Przed pierwszą turą nie wydaje mi się, żeby to miało sens" - ocenił.