14 Maj2010

Schetyna: Komorowski otwarty na debatę

Bronisław Komorowski jest otwarty na debatę z Jarosławem Kaczyńskim przed pierwszą turą wyborów - powiedział w piątek w Koninie sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna.

Bronisław Komorowski jest otwarty na debatę z Jarosławem Kaczyńskim przed pierwszą turą wyborów - powiedział w piątek w Koninie sekretarz generalny PO Grzegorz Schetyna.

Komorowski jako marszałek Sejmu pełni obowiązki prezydenta po śmierci Lecha Kaczyńskiego, jest też kandydatem PO na ten urząd.

Odpowiadając na pytanie PAP w sprawie debaty,szef Klubu Parlamentarnego PO powiedział "Jest tylko pytanie, czy jest podobne oczekiwanie ze strony Jarosława Kaczyńskiego? Nie ma takiej odpowiedzi ze strony jego sztabu. To jest kwestia rozmów szefów sztabów i podjęcie decyzji".

Schetyna ocenił, że wszyscy wyborcy chcieliby w kampanii wyborczej usłyszeć od Jarosława Kaczyńskiego, jaki ma program i zadać mu pytania, jak wyobraża sobie współpracę z rządem, co zmieniło się w jego relacjach z nim, i jaka jest ocena funkcjonowania koalicji PO i PSL
Dodał, że "Potrzebne są pytania i potrzebne są odpowiedzi. Na razie są pytania, a nie ma odpowiedzi. Spotykamy się z kandydatem, który jak na razie nie chce powiedzieć o swoim programie, nie chce mieć kontaktu z wyborcami"

Nawiązując do zapowiedzi Komorowskiego powołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego, Schetyna powiedział, że bardzo wielu polityków zareagowało bardzo pozytywnie na tę propozycję. "Moim zdaniem problem jest tylko z PiS i SLD, które uważają, iż nie jest to dobry pomysł. To jest stworzenie płaszczyzny do rozmowy o trudnych sprawach dzisiejszych. To jest odpowiedzialna decyzja marszałka Komorowskiego" - zaznaczył polityk. Schetyna podkreślił, że opozycja nie może odwracać się tyłem od najważniejszych polskich spraw, bo jeżeli pierwsze posiedzenie RBN ma dotyczyć katastrofy pod Smoleńskiem, to nie wyobraża sobie, żeby opozycja zaproszenie do takiej rozmowy opozycja odrzuciła. "To byłaby skrajna nieodpowiedzialność" - stwierdził.

Źródło: platforma.org