Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
      AKCEPTUJĘ
11 Kwi2008

SCHETYNA: zarząd PZPZ do dymisji

- Skala korupcji w piłce nożnej jest ogromna. Zarząd PZPN powinien podać się do dymisji. Tylko tak można odmienić sytuację w piłce nożnej - powiedział wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna, po wyjściu z zamkniętego dla mediów posiedzenia komisji spor

- Skala korupcji w piłce nożnej jest ogromna. Zarząd PZPN powinien podać się do dymisji. Tylko tak można odmienić sytuację w piłce nożnej - powiedział wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna, po wyjściu z zamkniętego dla mediów posiedzenia komisji sportu.

Z kolei minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski powiedział dziennikarzom, że posłowie byli zbulwersowani informacjami, które zostały im przekazane nt. korupcji w piłce nożnej - podaje tvn24.pl.

Ćwiąkalski: Będą kolejne zarzuty

- Mówiłem, że sprawa jest rozwojowa, a zarzuty będą skierowane jeszcze co najmniej przeciwko kilkudziesięciu osobom oraz że trudno powiedzieć kiedy śledztwo się zakończy, gdyż przesłuchiwani wskazują na kolejne zjawiska korupcyjne - powiedział Ćwiąkalski. I dodał: Najściślejsze kierownictwo PZPN nie jest podejrzane o korupcję. Dotyczy ona 29 klubów z różnych lig.

Jednak minister spraw wewnętrznych i administracji nie ma wątpliwości: - Zarząd PZPN, który nie poradził sobie z korupcją powinien podać się do dymisji. - Tylko w taki sposób można pomoc polskiej piłce nożnej - mówił dziennikarzom Schetyna.

Minister sprawiedliwości podkreślił z kolei, że na posiedzeniu komisji uznano zgodnie, że sprawą trzeba się zająć ponad partyjnymi podziałami.

Ministrowie: sportu, sprawiedliwości spraw wewnętrznych i administracji na zamkniętym posiedzeniu komisji sportu przedstawiali posłom informacje ze śledztwa w sprawie korupcji w polskiej piłce, prowadzonego przez wrocławską prokuraturę. Mówili także o tym, co zamierzają w tej sprawie zrobić.
Więcej: tvn24.pl