12 Mar2011

Sport w życiu społecznym. EURO 2012

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna spotkał się z finalistami 52 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbywającej się pod hasłem „Sport w życiu społecznym. EURO 2012”.

12 marca 2011 r. w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna spotkał się z finalistami 52 Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym odbywającej się pod hasłem „Sport w życiu społecznym. EURO 2012”.

153 finalistów Olimpiady zostało wyłonionych z ponad 20 000 licealistów z całej Polski. Na poszczególnych etapach konkursu musieli oni wykazać się ogromną wiedzą z zakresu struktury życia politycznego, gospodarki rynkowej, przemian społeczno-politycznych w Polsce i na świecie a także w związku z tegorocznym tematem zmiennym z pytaniami z zakresu sportu w życiu społecznym.

W pierwszej części spotkania Marszałek Sejmu przywitał wszystkich finalistów i w swoim krótkim przemówieniu podkreślił, że to właśnie oni będą tworzyć nową Polskę. Wskazał na rolę jaką powinny pełnić społeczeństwo obywatelskie i demokracja, które stanowią gwarancję równości, wolności i sprawiedliwości. W związku z tematem tegorocznej Olimpiady Grzegorz Schetyna wspomniał również jak wielkim wyzwaniem dla Polski jest organizacja Mistrzostw EURO 2012 oraz, że jest to czas próby dla całego kraju.
Życzył wszystkim młodym ludziom zebranym na Sali, żeby nigdy nie zapomnieli o tych dniach próby i rywalizacji oraz żeby nigdy nie stracili ducha.

Druga część spotkania należała zdecydowanie do finalistów, którzy postawili Marszałka Sejmu w ogniu pytań. Młodzi ludzie okazali się bardzo dobrze przygotowani i wręcz z dziennikarską dociekliwością pytali o kwestie związane ze sportem, jesiennymi wyborami parlamentarnymi, możliwymi nowymi koalicjantami Platformy Obywatelskiej oraz prosili o podsumowanie obecnej kadencji Sejmu. Grzegorz Schetyna z uśmiechem odpowiedział na wszystkie pytania i życzył powodzenia w kolejnym etapie Olimpiady.

fot. K.Białoskórski