09 Sty2012

Spotkanie noworoczne dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej

Grzegorz Schetyna: Musimy słuchać ludzi i nie zapominać dlaczego jesteśmy w polityce.

Grzegorz Schetyna wziął dzisiaj udział w noworocznym spotkaniu dolnośląskich parlamentarzystów, samorządowców i działaczy Platformy Obywatelskiej.  W zebraniu, które odbyło się we wrocławskiej Starej Giełdzie i które poprowadził europoseł Jacek Protasiewicz uczestniczyli Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój. Honorowym gościem spotkania był Kardynał Henryk Gulbinowicz.

W swoim wystąpieniu Grzegorz Schetyna powiedział, że przed nami rok wielkich wyzwań, w którym dużo będzie zależało od trudnych rządowych decyzji. Pierwszy wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej zaznaczył jednak, że wszystko zależy od ludzi, działaczy i wyraził przekonanie, że ta kadencja, dzięki wspólnemu wysiłkowi, da wszystkim poczucie politycznego spełnienia.

Odnosząc się do sytuacji na Dolnym Śląsku, Grzegorz Schetyna zauważył, że nasz region ma dobrych samorządowców i silną, sprawną reprezentację w parlamencie, dzięki czemu można z optymizmem przygotowywać się do realizacji projektów w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

Były marszałek Sejmu przypomniał, że przed Platformą dwa lata bez kampanii wyborczej. Wszyscy powinni mieć głęboko zakorzenione przeświadczenie, że ludzie przy urnie wyborczej będą pamiętać działania członków i działaczy partii oraz rozliczać skuteczność ich działań. - Musimy słuchać ludzi i nie zapominać dlaczego jesteśmy w polityce - zakończył swoje przemówienie Grzegorz Schetyna.