29 Lip2013

Unijne środki na dolnośląskie drogi

Kolejna inwestycja drogowa na Dolnym Śląsku oddana do użytku. Grzegorz Schetyna wraz z władzami miasta i województwa symbolicznie przeciął wstęgę wyremontowanej ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu.

Kolejna inwestycja drogowa na Dolnym Śląsku oddana do użytku. Grzegorz Schetyna wraz z władzami miasta i województwa symbolicznie przeciał wstęgę wyremontowanej ulicy Uczniowskiej w Wałbrzychu.

Wyremontowanie ul. Uczniowskiej to dla kierowców realne ułatwienie podczas poruszania się w obrębie aglomeracji wałbrzyskiej. Zadanie obejmowało przebudowę i poszerzenie niemal 1,3 km drogi między skrzyżowaniami z ul. Wrocławską i Stacyjną. Najważniejszym elementem przedsięwzięcia była budowa drugiej jezdni.

Ekipy budowlane przebudowały również skrzyżowanie z ulicą Wrocławską, wybudowano chodniki, ścieżki rowerowe i zatoczki autobusowe, niezbędne było również rozebranie budynków przeszkadzających w inwestycji. Przebudowano oświetlenie, sieci wodociągowe i gazowe. Odnowiono bariery, poręcze, ogrodzenia, zbudowano ekrany akustyczne. Przebudowana została sygnalizacja świetlna.