23 Maj2013

W Platformie nie ma pożaru

Grzegorz Schetyna w tvp info: Premier ma wizję, wie na co umawiał się z poszczególnymi ministrami i on musi ich rozliczyć. Jeśli mówi o głębokiej rekonstrukcji, to ona naprawdę musi być głęboka. W polityce, jak w sporcie – drużynę trzeba zmieniać.

Premier ma wizję, wie na co umawiał się z poszczególnymi ministrami i on musi ich rozliczyć. Jeśli mówi o głębokiej rekonstrukcji, to ona naprawdę musi być głęboka. W polityce, jak w sporcie – drużynę trzeba zmieniać. Jestem spokojny i wierzę w intuicję premiera.

Jak zauważył Grzegorz Schetyna, jego partia jest w „przededniu rozpoczęcia procesu wyborczego i ustalenia zasad, jak będą wyglądać wybory wewnątrz Platformy”. – Potrzebna jest zmiana statutu, a żeby go zmienić – potrzebny jest zjazd statutowy. Trzeba go przyspieszyć – mówił. Poseł nie chciał jednak odpowiadać na pytanie, czy sam wystartuje w wyborach na przewodniczącego partii. – Jeszcze nie odpowiadam, to kwestia wielu ustaleń, jak ma Platforma wyglądać po tych wyborach, jak ma funkcjonować – przyznał Schetyna. Podkreślał, że „ ważne jest, by szlachetna konkurencja, rywalizacja wzmacniała partię, a nie ją osłabiała”. – Chcemy przejść przez wybory wewnątrz partii, by skupić się na nadchodzącym festiwalu wyborczym – kontynuował. 

źródło i cała rozmowa: tvp.info