21 Wrz2011

Wizyta na Dolnym Śląsku

Grzegorz Schetyna wraz z dolnośląskimi politykami Platformy Obywatelskiej odwiedził dzisiaj Ząbkowice Śląskie, Polanicę Zdrój, Nową Rudę, Świdnicę oraz Wrocław.

21 września autobus Platformy Obywatelskiej zajechał na Dolny Śląsk. Politycy dolnośląskiej Platformy, wśród nich marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, wiceminister zdrowia Jakub Szulc, senator Stanisław Jurcewicz, posłanka Monika Wielichowska, europoseł Piotr Borys odwiedzili na swojej trasie Ząbkowice Śląskie, Polanicę Zdrój, Nową Rudę, Świdnicę i Wrocław.

W Ząbkowicach śląskich, w obecności burmistrza Marcina Orzeszka i radnego sejmiku Zbigniewa Szczygła, Grzegorz Schetyna dokonał uroczystego otwarcia drogi powiatowej Ząbkowice-Henryków. Prowadzone inwestycje drogowe, zarówna ta droga, jak i prowadząca w kierunku Srebrnej Góry przyczynią się do poprawy dostępności komunikacyjnej atrakcji turystycznych powiatu ząbkowickiego powiedział podczas uroczystości Grzegorz Schetyna. Starosta Ząbkowicki Roman Fester przypomniał, że wartość inwestycji współfinansowanej ze europejskich wyniosła blisko 10 mln PLN, a nowa droga o długości 20 kilometrów przyniesie wyraźną poprawę jakości infrastruktury drogowej w powiecie.

W Polanicy Zdrój Grzegorz Schetyna wraz z Jakubem Szulcem spotkali się z dziennikarzami oraz odwiedzili główne inwestycje w mieście m.in. Park Zdrojowy , Teatr Zdrojowy i Sanatorium Wielka Pieniaw.

Kolejnym punktem na trasie była wizyta w Nowej Rudzie, gdzie politycy Platformy, podczas spaceru po rynku, spotkali się z jego mieszkańcami i radnymi rady miejskiej.

Wizyta w Świdnicy połączona była z konferencją prasową kandydata do Senatu Wiesława Kiliana. Grzegorz Schetyna wraz z pozostałymi kandydatami z okręgu wałbrzyskiego spotkał się z prezydentem miasta. W czasie spotkania z dziennikarzami powiedział że takie przykłady, jak Świdnica trzeba podnosić do rangi wzoru. Świdnica jest dumnym miastem, z własnymi osiągnięciami, miastem, które wykorzystuje dobrze rozumianą samorządowość. Zawsze z sympatią tutaj jestem - dodał marszałek Sejmu.

Ze Świdnicy autobus skierował się do Wrocławia, który był ostatnim przystankiem w podróży. Marszałek Sejmu spotkał się marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem oraz kandydatami Platformy do tej izby: prof. Alicją Chybicką, Leonem Kieresem oraz Jarosławem Dudą, z którymi wziął udział w konferencji prasowej przed Kliniką Transplantacji Szpiku, Hematologii i Onkologii Dziecięcej.