28 Sty2009

Wykorzystać doświadczenie byłych premierów

- Byli premierzy powinni mieć zawsze możliwość aktywnego udziału w życiu publicznym, w życiu politycznym. Tak było na przykład z premierem Buzkiem - powiedział w Radiu ZET Grzegorz Schetyna. Jednocześnie oświadczył, że nie planuje być premierem. Dodał, że

- Byli premierzy powinni mieć zawsze możliwość aktywnego udziału w życiu publicznym, w życiu politycznym. Tak było na przykład z premierem Buzkiem - powiedział w Radiu ZET Grzegorz Schetyna. Jednocześnie oświadczył, że nie planuje być premierem. Dodał, że decyzje personalne w związku z wyborami prezydenckimi Platforma Obywatelska podejmie w maju 2010 roku.

Wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna oświadczył, że nie planuje być premierem. Dodał, że decyzje personalne w związku z wyborami prezydenckimi Platforma Obywatelska podejmie w maju 2010 roku.

"Nie chcę i nie planuję być premierem. Ten wariant personalny, czyli premier Tusk, który prowadzi politykę rządu, jest najlepszy z możliwych" - powiedział Schetyna we wtorek w Radiu ZET.

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski powiedział w poniedziałek, że według niego premier Donald Tusk jest naturalnym kandydatem Platformy w wyborach prezydenckich w 2010 roku, a naturalnym kandydatem na premiera wydaje się Grzegorz Schetyna.

"Trudno mi powiedzieć, proszę zaprosić go (Chlebowskiego -PAP) i zapytać" - odparł Schetyna pytany o tę wypowiedź szefa klubu PO. Jak dodał, nie rozmawiał w poniedziałek z Chlebowskim.

"On powinien być pytany i on powinien powiedzieć, czy coś nowego się stało. Ja mówię, że nie i przez miesiące nie stanie, się, (nic takiego) żebyśmy mogli jakąś politykę personalną w PO prowadzić" - powiedział Schetyna.

Wicepremier zaznaczył, że nie ma jeszcze decyzji dotyczących spraw personalnych w związku z wyborami prezydenckimi w 2010 roku, a PO decyzję w tej sprawie podejmie w maju 2010 roku.

"Nic nie jest przesądzone, natomiast ja bym tylko zacytował Marka Twaina: +Wiadomości o mojej śmierci są mocno przesadzone+" - dodał.

Spytany, czy jeśli Donald Tusk zdecyduje się na kandydowanie w wyborach prezydenckich, to przestanie być premierem, Schetyna powiedział, że będzie to wspólna decyzja premiera i Platformy Obywatelskiej.

"To nie jest przesądzone, być może będzie tak, że do końca będzie (Tusk - PAP) premierem, nie zrezygnuje z funkcji, będzie urlopowanym premierem - to też jest możliwe" - stwierdził Schetyna.


Na podstawie: PAP/ gazeta.pl